SMBJ6.5CAE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
SMBJ6.5CAE3/TR13
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMBJ
Manufacturer :
Microchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
53.6A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SMBJ (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V