1.5KE440A
Part Number:
1.5KE440A
Description:
TVS DIODE 376VWM 600VC DO201AD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
418V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
600V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
376V