1.5SMC51CA TR13 PBFREE
Part Number:
1.5SMC51CA TR13 PBFREE
Description:
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
70.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43.6V