1.5SMC12CA TR13 PBFREE
Part Number:
1.5SMC12CA TR13 PBFREE
Description:
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
90A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
16.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10.2V