1.5SMC8.2A TR13 PBFREE
Part Number:
1.5SMC8.2A TR13 PBFREE
Description:
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
124A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.02V