1.5SMC56A TR13 PBFREE
Part Number:
1.5SMC56A TR13 PBFREE
Description:
TVS DIODE 47.8VWM 77VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
19.5A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
47.8V