1.5KE300CA
Part Number:
1.5KE300CA
Description:
TVS DIODE 256VWM 414VC DO201AD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
285V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
414V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
256V