3.0SMI7.5A
Part Number:
3.0SMI7.5A
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
232.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V