SMDA24C-4
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Part Number:
SMDA24C-4
Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC 8-SO
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Bidirectional Channels :
4
Capacitance @ Frequency :
90pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse :
300W
Supplier Device Package :
8-SO
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)