3.0SMI150CA
Part Number:
3.0SMI150CA
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V