3.0SMI130A
Part Number:
3.0SMI130A
Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V