3.0SMI16A
Part Number:
3.0SMI16A
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
115.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V