3.0SMI12A
Part Number:
3.0SMI12A
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
In Stock:
3
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
150.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V