3.0SMI75CA
Part Number:
3.0SMI75CA
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V