3.0SMI70A
Part Number:
3.0SMI70A
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
26.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V