3.0SMI64A
Part Number:
3.0SMI64A
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
29.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V