3.0SMI26CA
Part Number:
3.0SMI26CA
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
71.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V