1.5KE43CA
Part Number:
1.5KE43CA
Description:
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO201AD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.3A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
59.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36.8V