1.5KE39CA
Part Number:
1.5KE39CA
Description:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO201AD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
28A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
37.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33.3V