1.5KE33CA
Part Number:
1.5KE33CA
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO201AD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
33A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28.2V