1.5KE27CA
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Part Number:
1.5KE27CA
Description:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO201AD
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
40A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AD, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201AD
Voltage - Breakdown (Min) :
25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
37.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
23.1V