ATV02W750-HF
Part Number:
ATV02W750-HF
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.65A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V