ATV02W450B-HF
Part Number:
ATV02W450B-HF
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.75A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V