ATV02W430B-HF
Part Number:
ATV02W430B-HF
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.88A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V