ATV02W180-HF
Part Number:
ATV02W180-HF
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.85A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V