ATV02W171-HF
Part Number:
ATV02W171-HF
Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
730mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V