ATV02W151B-HF
Part Number:
ATV02W151B-HF
Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
820mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V