ATV02W150-HF
Part Number:
ATV02W150-HF
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V