ATV02W141-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Part Number:
ATV02W141-HF
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 140VWM 224VC SOD123
Manufacturer :
Comchip Technology
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
890mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123F
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
155V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
224V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
140V