ATV02W110-HF
Part Number:
ATV02W110-HF
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.99A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V