ATV02W101-HF
Part Number:
ATV02W101-HF
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.23A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
200W
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
162V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
100V