ATV02W240-HF
Part Number:
ATV02W240-HF
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.14A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V