CPDT-3V3UB-HF
Part Number:
CPDT-3V3UB-HF
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 10.5VC SOT23
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
350W
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)