CPDT-24VE-HF
Part Number:
CPDT-24VE-HF
Description:
TVS DIODE 24VWM 46VC SOT23
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
13pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
138W
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min) :
26.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
46V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)