ASMF4L8.5CA-HF
Part Number:
ASMF4L8.5CA-HF
Description:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 8.5VWM 400W
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V