SMAJ22CA-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMAJ22CA-13-F
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V