SMF4L6.5A-7
Part Number:
SMF4L6.5A-7
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
35.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V