SMF4L10A-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMF4L10A-7
Category:
TVS Diodes
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V