P4SMAJ45ADF-13
Part Number:
P4SMAJ45ADF-13
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V