P4SMAJ51ADF-13
Part Number:
P4SMAJ51ADF-13
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V