P4SMAJ54ADF-13
Part Number:
P4SMAJ54ADF-13
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V