P4SMAJ85ADF-13
Part Number:
P4SMAJ85ADF-13
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC D-FLAT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V