P4SMAJ17ADF-13
Part Number:
P4SMAJ17ADF-13
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC D-FLAT
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V