P4SMAJ11ADF-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
P4SMAJ11ADF-13
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC D-FLAT
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
TVS Diodes
Applications :
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
22A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
D-Flat
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V