P4SMAJ22ADF-13
Part Number:
P4SMAJ22ADF-13
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC D-FLAT
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V