P4SMAJ7.5ADF-13
Part Number:
P4SMAJ7.5ADF-13
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC D-FLAT
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
31A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V