D12V0M1U2LP3-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
D12V0M1U2LP3-7
Category:
TVS Diodes
Description:
TVS DIODE 12VWM 25VC DFN0603-2
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
22pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
100W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
X3-DFN0603-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)