PESD48VV2BTR
Part Number:
PESD48VV2BTR
Description:
PESD48VV2BT/SOT23/TO-236AB
Applications :
USB
Bidirectional Channels :
2
Capacitance @ Frequency :
7.1pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.5A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package :
TO-236AB
Voltage - Breakdown (Min) :
56V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
67V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V (Max)