SMAJ120A-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMAJ120A-13-F
Description:
TVS DIODE 120V 193V SMA
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V