SMAJ110A-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
SMAJ110A-13-F
Description:
TVS DIODE 110V 177V SMA
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V